رویان
Royan.cjb.com بزرگترین مجله کشاورزی اینترنتی 
قالب وبلاگ

وجین نشاء های برنج در شالیزارهای شهرستان بابلسر آغاز گردید . وجین کردن به منظور کندن علف های هرز در شالیزارهای برنج می باشد. معمولا این عمل به وسیله دست صورت می گیرد . وجین در دو نوبت ، نوبت اول 15 الی 20 روز بعد از نشاء کاری ، نوبت دوم حدود 30 الی 35 روز بعد از نشاء کاری انجام میشود.

د ر کاشت مکانیزه برنج که نشاء ها به صورت ردیف کار می باشد عمل وجین کردن به وسیله ادوات مکانیکی صورت میگیرد .در این روش آب مزرعه را خالی می کنند تا عمل وجین به خوبی صورت گیرد.از مزیت های این روش کاهش هزینه تولید و سرعت عمل بالای آن می باشد .وجین به وسیله دست - روستای بی نمد - عکس روز


وجین به وسیله ادوات مکانیکی - روستای فیروز آباد - عکس روز


وجین به وسیله ادوات مکانیکی - روستای فیروز آباد - عکس روز

[ جمعه 2 فروردین 1387 ] [ 12:44 ] [ محمداقا ] [ نظرات (0) ]
 
نقشه سایت رویان
آخرین مطالب

دعوت به همکاریroyan80@yahoo.com

ضمن عرض سلام و پوزش به دلیل غیبت اینجانب که برای مدت زیادی نتوانستم سایت را اپ کنم.از انجا که درblogsky امکان ایجاد وبلاک گروهی است و همچنین به دلیل مشغله فراوان تصمیم گرفته شد سایت به صورت گروهی اداره شود لذا از دوستان علاقمند دعوت به همکاری میشود.کسانی که خود مقاله می نگارند ویا مطالب ارزشمندی از دیگران (با ذکر منبع)دارند می توانند با نام خود در سایت ارائه نمایند.به این منظور داوطلبان از طریق قسمت نظرات آمادگی خود را اعلام کنند.  باشد تا بار دیگر شاهد بالندگی و شکوفایی رویان باشیم.

ارادتمند همیشگی شما دانش اموخته زراعت اصلاح نباتات دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد ورودی 1377محمد 

آمار سایت
تعداد بازدید ها: 3497927